שלב 3 משימה מס' 3

המציאי פטנט שייתן ערך מוסף
למראה כך שמעבר לתפקידה תשמש
כפונקציה חוויתית- אטרקציה או משחק,
בבית או בפארק

התשובות הנבחרות

מראה מעודדת
בעלת בינה מלאכותית

יצירת מראה מדברת עם בינה מלאכותית. המראה לא רק תגיד "את הכי יפה". הדובר יוכל לפרוק תסכולים ורגשות בפני המראה, ולקבל ייעוץ והעצמה אישית, לפי מודלים מתוכנתים בבינה המלאכותית שתותקן במראה. המראה תיתן יעוץ אישי וחברתי.

הפיכת מראה
לכלי נגינה
באמצעות קרני השמש

במראה יישתלו מנגנונים חשמליים המפיקים צלילים. מומלץ לשים 8 נקודות: דו, רה, מי, פה, סול, לה, סי, דו. מנגנון ההפעלה הוא סולארי. כשהשמש מאירה, קרני השמש מפעילים את אזורי הצלילים.

עם היד עוברים על קרני השמש, ומפעילים את הצלילים. כך פורטים על כלי הנגינה, ומנגנים. אפשר ליצור השתברות קרן צבעונית לכל צליל. דוגמא להשראה: נבל העץ במוזיאון המדע, בו מנגנים באמצעות אור.

שיקוף מצב
רוח שבועי

למראה יורכבו רכיבים אלקטרונים שיוכלו לזהות פרצופים שונים, למיין תחושות ולהקרין כיתובים על גבי המראה. לדוגמא, שרה באה בבוקר בפנים עייפות. המראה תקרין: "שרה, בוקר טוב. את עייפה?" ומיד יופיע אימוג'י המביע פרצוף עייף, והוא יתקבע בפינה העליונה של המראה. בסוף שבוע יוכל כל אחד מבני המשפחה לבדוק איך היה מצב רוחו במהלך השבוע ולצחוק...

לשדרוג: בסוף השבוע תערוך המראה סיכום שבועי: שלוש פעמים עייף, פעמיים עצוב וכולי. אפשר להוסיף מאגר של אמרות חכמות מעניינות ומצחיקות שיתאימו לכל אחד ממצבי הרוח.

מראה להעצמה
ולשיפור רגשות

כשהמראה מזהה שהאדם עצוב - היא משמיעה ואף מציגה על גביה בכתב משפטים וטיפים להעצמה חיובית. (המשפטים ייבחרו מראש ע"י רבנים ופסיכולוגים וכל אחד יוכל לתכנת את המראה מראש כך שתשמיע ותראה לו משפטים מתאימים בהתאם לאמונותיו והשקפותיו).

אם המשתמש ירצה הוא יוכל לבחור שהמראה תשמיע גם מוזיקה מתאימה לשיפור רגשות.